Aktualności

Kodeks Dobrego Piwa oficjalnie zaprezentowany!


Prezentacja Kodeksu Dobrego Piwa we WrocławiuZ Inicjatywą Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich mieli dziś szansę zapoznać się uczestnicy Polskiego Kongresu Browarniczego 2017 we Wrocławiu. Chcemy, by Kodeks Dobrego Piwa nie był znakiem zarezerwowanym dla browarów o określonej skali produkcji, dlatego spotkanie przedstawicieli całego piwowarskiego środowiska jest dobrym miejscem do promowania idei Kodeksu. Przecież w Kodeksie koncentrujemy się wyłącznie na aspektach jakościowych oraz warzeniu bez „dróg na skróty” w procesie produkcyjnym, a ta idea bliska jest wielu piwowarom.

Liczymy na to, że Kodeks stanie się w dalszej perspektywie nie tylko drogowskazem dla konsumenta, ale także unikalną metodą samoregulacji rynku i promowania produktów wytwarzanych w rzetelny sposób. Nad inicjatywą czuwa niezależna Kapituła niezależna od browarów ubiegających się o przyznanie znaku dla swoich produktów.

Już teraz można wnosić wnioski o możliwość stosowania znaku „Dobre piwo” dla warzonego przez siebie trunku. Do końca roku Kapituła powinna obwieścić listę pierwszych piw które pozytywnie przeszły weryfikację i spełniają wymagania Kodeksu Dobrego Piwa.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu poprzez FB akcji lub na adres mailowy: kontakt@kodeksdobregopiwa.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.