Warmińskie Rewolucje


Czy słyszeliście o piwie „Edelhell”? Wymyślił je około 100 lat temu R. Hoffmann, piwowar przez 44 lata pracujący w warmińskich i mazurskich browarach rodziny Daum. To właśnie on był prekursorem uprzemysłowienia lokalnego browarnictwa, wprowadził do browarów maszyny, piwa dolnej fermentacji i postęp. Był ojcem naszej lokalnej pierwszej piwnej rewolucji. „Edelhell” był lagerem uwarzonym na pilzeńską modę, szczytowym osiągnięciem ówczesnego piwowarstwa, zdobywcą nagród międzynarodowych. Piwo to stało się naszą inspiracją… ale… Tak jak wówczas piwa standaryzowano tak my idziemy pod prąd. Zastosowaliśmy „odwrotne chmielenie”: na goryczkę aromatyczna Sybilla, a na aromat goryczkowa Marynka, i dodatkowo chmielenie na zimno. To pokazuje jak cudowanie delikatny, aksamitny może być lager!

Składniki: woda, słody jęczmienne (jasny i ciemny), chmiel (Sybilla, Marynka), drożdże. Ekstrakt 12,5% wg.; alk. 5,2% obj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.